اخبار

آبرسانی سیار به ۱۲۲روستای استان اردبیل

تاریخ انتشار :
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: در حال حاضر آبرسانی سیار به ۱۲۲ روستا در سطح استان اردبیل انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، علیرضا نعمت سلطانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: از ۹۹۲ روستای تحت پوشش آب و فاضلاب استان، ۶۵۰ روستا از آب چشمه و چاه استفاده کرده و تأمین منابع آنها از این طریق انجام می‌شود.

او به کاهش بارندگی‌ها در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: هم در مناطق شمالی و هم جنوبی استان روستاهایی که آب آنها از طریق چشمه و چاه تأمین می‌شود، قطعاً با کاهش آبدهی رو به رو شدند که انتظار می‌رود با تدبیری مناسب و کمک فرمانداری‌ها از تنش آبی پیش رو عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل تصریح کرد: از محل اعتبارات تنش آبی و منابع ویژه سال ۱۴۰۰ که در بودجه امسال پیش‌بینی شده، تلاشمان بر این است تا طرح‌های بزرگ آبرسانی را در قالب مجتمع‌ها تکمیل کرده و آماده بهره‌برداری کنیم.

سلطانی افزود: با برنامه‌ریزی مناسب سعی خواهیم کرد تا تابستان پیش رو را با کمترین تنش، دغدغه و نگرانی سپری کنیم که البته در همه شهرستان‌ها کارگروه‌هایی با محوریت فرمانداران فعال شدند تا اولویت تأمین منابع آب را به عنوان یک کار ویژه هدف‌گذاری کنند.

او در ادامه تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت ۱۱ تانکر آبرسانی اهالی ۱۲۲ روستا از آب مورد نیاز بهره‌مند خواهند شد که با توجه به حجم بالای خشکسالی از ظرفیت تانکرهای بخش خصوصی نیز استفاده می‌کنیم تا به صورت روزانه آبرسانی به روستاهای فاقد منابع آب انجام شود.

انتهای پیام/ع

آبرسانی سیار به ۱۲۲روستای استان اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *