اخبار

توضیحات جدید پلیس درباره جریمه های کرونایی

تاریخ انتشار :
جریمه کرونایی

توضیحات جدید پلیس درباره جریمه های کرونایی

تاریخ انتشار : 7 آبان 1399کد مطلب : 79زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس پلیس پایتخت چرایی جریمه کردن خودروهایی که در آنها خانواده هستند و از ماسک استفاده نمی کنند را تشریح داد و گفت: تا به امروز 6 هزار و 22 جریمه عدم استفاده از ماسک صادر شده است.

مهر:سردار حسین رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پلیس خودروهایی که حامل خانواده هستند و از ماسک استفاده نمی کنند را جریمه می کند، اظهار کرد:اینکه بخواهیم ده ها و صدها خودرو را متوقف کنیم و از آنها سوال کنیم که آیا خانواده یا مسافر هستند، کار سختی است و حجم نیروی بسیاری می خواهد و زمان بر است.

وی ادامه داد:هنگامی که افراد به بیرون از خانه می روند، باید از ماسک استفاده کنند که این امری طبیعی به شمار می رود بنابراین انتظار می رود که در خودرو هم از ماسک استفاده کنند.

رئیس پلیس پایتخت افزود:ما فقط خودرویی که تک سرنشین باشد و راننده اش از ماسک استفاده نکرده باشد را جریمه نمی کنیم ولی خودروهایی که دو یا بیشتر سرنشین داشته باشند و ماسک نداشته باشند را حتماً جریمه خواهیم کرد چرا که نمی توان جلوی هر خودرو را گرفت و این سوال را پرسید که «خانواده هستید یا خیر؟».

صدور 6 هزار و 22 جریمه تا به امروز

رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تاکنون چه تعداد برگ جریمه برای افرادی که از ماسک استفاده نکرده اند، صادر شده است؟ گفت:تاکنون 6022 برگ جریمه برای افرادی که در خودرو از ماسک استفاده نکرده اند، از سوی پلیس صادر شده است.

وی با اشاره به مبلغ جریمه عدم استفاده از ماسک گفت:همانطور که پیشتر اعلام شده، مبلغ جریمه برای راننده ای که از ماسک استفاده نکرده باشد، 100 هزار تومان و به ازای هر نفر که در داخل خودرو از ماسک استفاده نکرده باشد، 20 هزار تومان جریمه می شود.

انتهای پیام/م

توضیحات جدید پلیس درباره جریمه های کرونایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *