اخبار

عملیات اجرایی واحد تولید پنل‌های خورشیدی در اردبیل آغاز شد

تاریخ انتشار :
استاندار اردبیل گفت: عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولید پنل‌های خورشیدی در استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در آیین آغاز عملیات اجرایی این مجموعه گفت: پیگیری و اجرای این واحد از دو سال پیش آغاز شده بود که با ورود سرمایه گذار و اخذ مجوزهای قانونی عملیات اجرایی آن در استان آغاز می شود.

او بیان کرد: با احداث کارخانه تولید پنل خورشیدی سالانه ۵۰۰ مگاوات پنل خورشیدی در استان تولید می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه این میزان تولید پنل خورشیدی در سطح کشور بی نظیر است ، افزود: تولید پنل خورشیدی در دو استان دیگر کشور به میزان ۴۰ و ۱۰۰ مگاوات است.

بهنام جو اظهار کرد: در این مقطع زمانی که تولید انرژی برای کشور مهم است ، این واحد تولید پنل خورشیدی در ورود استان به استفاده از انرژی های پاک موثر خواهد بود.

او گفت:در حال حاضر تولید برق از پنل های خورشیدی در استان دو و نیم مگاوات است.

بهنام جو تصریح کرد: هزار میلیارد تومان برای اجرای این واحد سرمایه گذاری شده و تا قبل از پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

او گفت: خط تولید این مجموعه درگمرک است که  امسال بعد از اجرای کارهای ساختمانی نصب شده و تولید تا قبل از پایان سال آغاز می شود.

بهنام جو با اشاره به مشارکت بانک ملی در سرمایه گذاری این واحد افزود: بانک ملی علاوه بر مشارکت در این واحد در راه اندازی واحدهای راکد دیگر استان از جمله ابریشم سبلان نیز همکاری داشته است.

استاندار اردبیل گفت: ادامه روند اجرایی راه آهن اردبیل ، کارخانه تولید لاستیک ، واحد تولید لوازم خانگی در منطقه ویژه اقتصادی واحد تولید پروفیل از جمله سرمایه گذاری هایی است که با مساعدت بانک ملی در ارائه تسهیلات انجام شده است.

او در ادامه از انعقاد تفاهم نامه بین واحدهای تولیدی با سرمایه گذار ایجاد واحد تولید پنل های خورشیدی خبر داد و افزود: با امضا این تفاهم نامه ، برق مورد نیاز واحدهای تولیدی شهرک صنعتی دو اردبیل با احداث مجموعه تولید انرژی ۲۵ مگاواتی تا شش ماه آینده تولید می شود.

بهنام جو اظهار کرد: همچنین بر اساس توافقنامه با سرمایه گذار این طرح ، ۶۰ مگاوات برای سال تولید پیش بینی شده و هر ساله افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/ع

عملیات اجرایی واحد تولید پنل‌های خورشیدی در اردبیل آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *