کارت هوشمند ملی

5میلیون ایرانی فاقد کارت هوشمند ملی

تاریخ انتشار : 27 خرداد 1399کد مطلب : 423زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان ثبت احوال، از توزیع 46 میلیون و 593 هزار و 706 کارت هوشمند ملی تا کنون خبر داد و گفت: بیش از 5 میلیون نفر از افراد واجد شرایط فاقد کارت هوشمند هستند.

مهر:سیف الله ابوترابی در خصوص آمار ثبت نام کنندگان کارت هوشمند ملی، اظهار داشت:بر اساس آخرین آمارهای موجود تا کنون 57 میلیون و 143 هزار و 332 نفر مراحل تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی را انجام دادند.

وی افزود:از این تعداد 46 میلیون و 593 هزار و 706 نفر کارت هوشمند خود را دریافت کردند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه چاپخانه دولتی قول داده هفتگی 200 هزار کارت به ثبت احوال تحویل دهد، گفت:تا دیروز 641 هزار و 961 کارت تولید داخل تحویل سازمان ثبت احوال داده شده و ما نیز میان افرادی که فرایند ثبت نام خود را تکمیل کرده بودند توزیع کردیم.

ابوترابی با تاکید بر اینکه کارت های ملی قدیم فاقد اعتبار هستند، ادامه داد:با توجه به این موضوع، هر فردی که نیاز به دریافت خدمات داشته باشد باید برای دریافت کارت هوشمند ملی مراجعه کند. به همین دلیل ما به طور میانگین هفته ای 350 تا 400 هزار نفر ثبت نام کننده جدید داریم.

وی افزود:در مجموع 62 میلیون و 500 هزار فرد واجد شرایط دریافت کارت هوشمند در کشور داریم که تاکنون 57 میلیون و 143 هزار و 332 نفر آنها برای دریافت کارت ملی مراجعه کردند و بیش از 5 میلیون نفر نیز همچنان فاقد کارت هستند.

ابوترابی در مورد علت عدم مراجعه این افراد، گفت:این افراد احتمالاً نیاز به دریافت خدمات بانکی و…، نداشته اند و یا اینکه مسن هستند که تاکنون ثبت نام نکرده اند و به طور حتم تا پایان سال تعداد زیادی از آنها برای ثبت نام به دفاتر سازمان ثبت احوال مراجعه خواهند کرد.

وی تاکید کرد:تلاش همه ما به خصوص رئیس جمهور و وزیر کشور که هفتگی پیگیر هستند که تا پایان سال پرونده کارت هوشمند ملی بسته شود و تمامی واجد شرایط این کارت را دریافت کنند.

انتهای پیام/م

5میلیون ایرانی فاقد کارت هوشمند ملی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *