کد خبر: 72                                       تاریخ انتشار:  95/07/26

صفحه نخست » مجله اینترنتی

 

اولین روستای خورشیدی مصر +تصاویر

معماران مصری با استفاده از ظرفیت های بکر منطقه ای و خاکی خود دست به خودکفایی و پایداری در سازه های مدرن زده و اولین روستای خورشیدی خود را بپا کردند.
اولین دهکده خورشیدی مصر در روستای واحات البحریه در حال ساخت است. روستایی با 350 سکنه که 90 درصد آن از مواد طبیعی محلی از جمله ماسه و سنگ ساخته شده است.

در این روستا برای اولین بار ادغام تکنولوژی خورشیدی با طراحی ساختمان اتفاق افتاده است. ساخت و نصب پنل های خورشیدی فتوولئاتیک روی سقف های  سنگی روستا. همچنین پنل هایی برای حفاظت سقف های حرارتی از جمله ویژگی های خاص این سازه ها به حساب می آید.

معماری این دهکده بر عهده شرکت Kurm Build که در حال حاضر تنها شرکت ساختمان سازی مجهز به فناوری خورشیدی در مصر است قرار گرفته،  طراحان این دهکده در تشریح این پروژه عنوان کردند: در کشور مصر پتانسیل های خوبی برای توسعه پایدار و تغییر چشم انداز معمار دیده می شود. ما اغلب پنل های خورشیدی را در شکلی کاملا صنعتی و غیر جذاب در ساختمان های کشور می بینیم، حال با این روش نوآورانه تلفیق خوبی از چشم انداز طبیعی و مدرنیتیه را در این روستا شاهد خواهیم بود.

روستاهای مصر به دلیل جذب بسیار بالای انرژی خورشید مکان بسیار خوبی برای نصب پنل های خورشیدی در پشت بام ها هستند. همچنین به محل خوبی برای ذخیره و در نتیجه کاهش مصرف انرژی تبدیل خواهند شد. بعلاوه اینکه با این طرح کاهش زیادی در دمای داخلی بنا و همچنین هزینه های پروژه ای صورت خواهد گرفت.


اولین روستای خورشیدی مصر

اولین روستای خورشیدی مصر

اولین روستای خورشیدی مصر

اولین روستای خورشیدی مصر

اولین روستای خورشیدی مصر

اولین روستای خورشیدی مصر

اولین روستای خورشیدی مصر