هوای تهران ، آلودگی هوای تهران

مدیرمدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا از احتمال برقراری شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس طی برخی ساعات امروز (سه شنبه 18 تیرماه) خبرداد.
تاریخ انتشار : 18 تیر 1398

کیفیت هوای تهران

ایسنا: حسین شهبازی افزود:نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران برای هجدهمین روز از تابستان 98 نشان دهنده احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس طی بعضی ساعات است. این وضعیت از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق (عمدتا ناشی از احتمال وقوع گرد و خاک) و آلاینده ازن (افزایش موقتی بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر) ناشی می شود. 

وی در ادامه گفت:به تدریج در اواخر وقت امروز (17 تیرماه) از میزان ناپایداری جوی کاسته می شود و با تداوم این شرایط تا فردا(18 تیرماه) به همراه ازدیاد حجم تردد خودروها احتمال می رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه فراهم شود. 

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر چهارشنبه (19 تیرماه) برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه انتظار می رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. بر این اساس با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد. 

وی افزود:تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت. 

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 96 و هوا در شرایط سالم بود،اظهار کرد:این شاخص هم اکنون 93 و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام/م

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت