هواشناسی ، پیش بینی هواشناسی

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش دمای کشور از روز جمعه خبر داد.
تاریخ انتشار : 18 تیر 1398

پیش بینی هواشناسی از گرم تر شدن هوای کشور

ایرنا: مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور گفت:از روز جمعه ( 21 تیرماه) برای بیشتر نواحی کشور روند افزایش دما پیش بینی می شود. 

احد وظیفه افزود:بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز(18 تیرماه) برای نواحی شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، بخش هایی از شمال شرق کشور در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت:در بعدازظهر امروز (18 تیرماه) برای ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان های کرمان، هرمزگان و بخش هایی از جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. 

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، فردا و پس فردا ( 19 و 20 تیرماه)،علاوه بر این نواحی برای سواحل دریای خزر نیز بارش باران، گاهی به صورت رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. 

وظیفه افزود:در روزهای جمعه و شنبه (21 و 22 تیرماه) برای بخش هایی از شمال غرب، ساحل غربی دریای خزر و بخش هایی از جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می رود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین گفت:از امروز تا شنبه (18 تا 22 تیرماه) برای نواحی شرقی کشور به ویژه منطقه زابل به سبب تداوم وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود. در این مدت برای بخش هایی از مرکز کشور در استان های سمنان، شمال اصفهان، یزد، شمال کرمان، جنوب تهران، مرکزی و در بخش هایی از جنوب غرب کشور در بعدازظهر وزش باد شدید موقتی گاهی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود. 

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود:طی امروز و فردا (18 و 19 تیرماه) خلیج فارس و در روز پنجشنبه (20 تیرماه) نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود همچنین فردا (19 تیرماه) برای سواحل دریای خزر کاهش چهار تا شش درجه ای دما و از روز جمعه (21 تیرماه) برای بیشتر نواحی کشور روند افزایش دما پیش بینی می شود. 

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت:فردا (19 تیرماه) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و دربعضی ساعات همراه با وزش باد شدید خواهد بود. دمای هوا در این روز در گرم ترین و خنک ترین زمان به 37 و 23 درجه سانتیگراد می رسد همچنین آسمان پایتخت در روز پنجشنبه (20 تیرماه) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود. دمای هوا در گرمترین زمان، 38 درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان 24 درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از گرم تر شدن هوای کشور